Witajcie Kochani 🙂

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. To jest ten dzień wyczekiwany przez wszystkie maluchy! To właśnie wtedy otrzymują one życzenia i najrozmaitsze prezenty!

Z okazji dnia 1 czerwca przygotowaliśmy dla Was masę atrakcji konkursowych z nagrodami. Konkursów będzie cała masa. Wszelkie informacje będziecie mogli znaleźć, śledząc nasze media społecznościowe: Facebook, Instagram. Będziemy mieli dla Was masę zagadek, zgadywanek, pytań, ciekawych haseł, które będą kluczowe w zdobyciu nagrody 😉 Warto więc być czujnym i uważnie śledzić nasze profile 😉

Pierwsze zadanie konkursowe znajdziecie na samym końcu tego artykułu! Warto więc zapoznać się z tekstem, który dla Was przygotowaliśmy. Miłego czytania!

Skąd pochodzi święto Dzień Dziecka?

Dobrze nam znany dzień dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, w skrócie ONZ. Celem ustawy było upowszechnienie ideałów i celów dotyczących praw dziecka. W Polsce dzień dziecka tradycyjnie obchodzimy 1 czerwca. To oznacza, iż właśnie dziś, przypada ten wspaniały i wyjątkowy dzień, wyczekiwany przez nasze kochane dzieci.

W ten szczególny dla dzieci dzień zazwyczaj staramy się spełnić ich różne życzenia. Począwszy od sprezentowania upragnionej zabawki po zaspokojenie dziecięcych zachcianek, np. wyjście do kina, obiad na mieście czy też pierwsze farbowanie włosów. Tego dnia pozwalamy dzieciakom również na więcej niż zazwyczaj. Poświęcamy im więcej czasu. Wszystko to po to, aby nasze pociechy poczuły, że to właśnie ich święto. 

Czas na wspomnienia 🙂 (hasło: OLA)

Przypomnijcie sobie, jak to było z wami. Jak czekaliście na dzień dziecka, jak nie mogliście się doczekać, co też rodzice za niespodziankę wam szykują. Czy kupili już tę upragnioną grę, książkę, lalkę, zestaw nowych flamastrów czy nawet pierwszy telefon komórkowy. Ach to były czasy, prawda? Wasze dzieci wyczekują tego dnia z takim samym entuzjazmem jak wy przed laty. Z tą tylko różnicą, że zmieniły się trochę te wszystkie rzeczy, o których marzą dzieciaki. Cóż, takie czasy 🙂

Ja na przykład nie mogłam się doczekać, aż dostanę rolki. Wtedy akurat na rynek wychodziły modele z kauczukowymi kółkami. Pamiętam, że niedługo przed obiadem dostałam ukochany, wymarzony i najwspanialszy (wtedy) prezent pod słońcem. Rolki 🙂 O zjedzeniu obiadu nawet nie było mowy, bo tuż po tym, jak przymierzyłam rolki, wyjechałam w nich z domu. Wiecie jaki to był wtedy czad? Wiecie! Po pierwsze komfort jazdy był bez porównania inny niż na tych diabelskich plastikach. Po drugie jak się okazało, z kauczuków cieszyli się wszyscy łącznie z twoją rodziną i sąsiadami w bloku. Tylko dlatego, że na klatce schodowej i na podwórku był o jeden piekielny hałas mniej, brak stukotu już wcześniej wspomnianych diabelskich plastikowych kółek. Rolki posłużyły mi aż cztery lata w praktyce, ponieważ miały opcję powiększania rozmiaru. Natomiast w teorii, jak widać dłużej. Wspomnienia i to bardzo miłe mam do dziś. Ciężko przecież zapomnieć o tych wszystkich rolkowych przygodach 🙂 Mogę się założyć, że twoje dziecko za kilkanaście lat też będzie wspominać swój wyjątkowy prezent z okazji jego święta.

1 pytanie konkursowe 🙂

Dziś opowiedziałam wam krótką historię ze swojego życia dotyczącą właśnie dnia dziecka i liczę na to, że wy też powiecie mi coś o sobie. 

W komentarzu pod tekstem na BLOGU (I TYLKO tu będą się liczyć komentarze) opisz mi dzisiaj jakie było twoje marzenie z okazji dnia dziecka? Komentarz wcale nie musi być długi, ale żeby był treściwy i kreatywny. Najlepszy i najbardziej kreatywny komentarz nagrodzimy super nagrodą 🙂 Swoją historię zamieść w komentarzu pod tym artykułem. Powodzenia!