Baby shower to przyjęcie organizowane na cześć dziecka, które niebawem przyjdzie na świat. Zwyczaj ten przywędrował do nas z Ameryki. Chociaż w Polsce nie jest on jeszcze tak powszechny, jak w USA, to zyskuje on coraz większą rzeszę fanów. Imprezę podarunkową dla maluszka i jego mamy zwykło się organizować na miesiąc przed terminem porodu. Ostatni miesiąc ciąży to dla wielu ciężarnych ciężki okres, dosłownie ciężki 🙁 Dlatego też warto wesprzeć przyszłe mamy swoją obecnością i zorganizować dla nich baby shower. Jest to także okazja, by sprawić przyszłej mamie troszkę szaleństwa przed narodzinami maleństwa. Lub stworzyć dla niej okazje by na spokojnie mogła porozmawiać z bliskimi jej osobami.

JAK WYGLĄDA BABY SHOWER?

Na przyjęciu baby shower zazwyczaj pojawiają się same panie, najbliższe przyjaciółki oraz rodzina przyszłej mamy. Najczęściej najbliższa przyjaciółka zajmuje się organizacją takiego przyjęcia. Aby impreza przebiegła pomyślnie organizatorka wysyła zaproszenia z datą, godziną i miejscem spotkania. Do wysłanych zaproszeń warto dołączyć dość obszerną listę prezentów. To bardzo ważne, gdyż dzięki wielu pozycjom na liście, każdy z gości będzie miał możliwość wyboru prezentu, a dodatkowo żaden z nich nie powinien zostać zdublowany.

Przykładowa lista prezentów powinna zawierać rzeczy w które przyszła mama nie zdążyła jeszcze zaopatrzyć swojego malucha. Na przykład mata do przewijania, zabawki, kocyk, nosidełko, a nawet ubranka. Możliwości skomponowania takiej listy jest naprawdę wiele. Przed sporządzeniem listy prezentów, warto też zorientować się, co przyszli rodzice zdążyli już kupić. Często bywa tak, że wszystkie podarki od gości zapewniają młodej mamie całą wyprawkę dla noworodka. Jakby nie patrzeć to oszczędzi przyszłej mamie sporo czasu i pieniędzy, które po przyjściu dziecka na świat i tak będą się rozpływać w zawrotnym tempie.

ATRAKCJE NA PRZYJĘCIU

Baby shower to głównie przyjęcie na cześć maluszka. W związku z tym cała oprawa przyjęcia powinna wyglądać nieco bajecznie. Dekoracje powinny być pełne kolorów, mile widziane są wszelkie pluszaki, małe poduszeczki, balony z helem, a nawet kołysanki dla dzieci puszczane w tle przyjęcia. Pod warunkiem, że kołysanki nie uśpią przyszłej mamy 🙂 Krótko mówiąc, w miejscu przyjęcia powinno znaleźć się wszystko to, co kojarzy nam się z małymi dziećmi. To jednak nie wszystko, co oferuje nam Baby shower. Zadaniem organizatorki imprezy jest także zorganizowanie atrakcji dla gości, w końcu wszyscy przyjdą na przyjęcie 🙂

Lista konkursów, quizów i gier jakie cieszą się powodzeniem na Baby Shower:

  • baby bingo, czyli odgadywanie co kolejno kryją prezenty otwierane przez ciężarną
  • dekorowanie i malowanie brzuszka ciężarnej z którym reszta robi sobie pamiątkowe zdjęcie
  • zgadywanie obwodu brzucha
  • malowanie body lub innego ubranka dla noworodka
  • pisanie listu dodającego otuchy młodej mamie i chowanie go w pieluszkach malucha
  • pakowanie torby do szpitala 
  • wyścig w zmienianiu pieluchy ( do tej zabawy z pewnością przyda się jakaś lalka )
  • zgadywanie kim z zawodu będzie w przyszłości maluszek
  • zgadywanie smaku słoiczków
  • pomoc w dobrze imienia dla maluszka

Jak w każdych konkursach, również w tych do zgarnięcia są atrakcyjne nagrody: voucher na kawę z przyszłą mamą, drobne kosmetyki np. krem, paczuszki ze słodkościami, spacer z przyszłą mamą itp.

Baby shower to dla przyszłej mamy wspaniała okazja do wyrwania się od codzienności. A także oderwanie się np. od stresujących myśli związanych z porodem. To także doskonała okazja, by wesprzeć młodą mamę i rozwiać jej wątpliwości związane z opieką nad noworodkiem. Baby shower to nie tylko przyjęcie, które ma na celu obsypanie przyszłej mamy i jej dziecka prezentami. To także okazanie jej troski i pokazanie jej, że ma na kim polegać lub do kogo zadzwonić gdy będzie miała gorszy dzień, bądź gdy będzie potrzebować pomocy. A gdy na świecie pojawi się już maleństwo, wasza przyjaciółka będzie wspominać Baby shower niemal każdego dnia, otoczona prezentami, które od was otrzymała. Możecie być tego pewne 🙂